Pojištění hypotéky

Mnoho lidí, kteří si pořídí bydlení na hypotéku, si klade otázku: „A co když nebudu moci z nějakého důvodu splácet?“ Pro tyto klienty máme řešení: pojištění schopnosti splácet, které kryje riziko ztráty zaměstnání či zdravotních problémů a smrti.

Chcete-li mít jistotu, je možné připravit k nové hypotéce i pojištění schopnosti splácet. Toto pojištění kryje rizika, která mohou případně nastat a znemožnit Vám splácení Vašeho úvěru. Pojišťovny obvykle rozlišují dva typy pojištění: pojištění pro případ smrti, invalidity a pracovní neschopnosti a dále pak pro případ ztráty zaměstnání. Riziko ztráty zaměstnání si nemohou pojistit OSVČ, ale pouze lidé v zaměstnaneckém poměru v ČR. OSVČ se mohou pojistit pouze pro případ smrti, invalidity a pracovní neschopnosti.

Tento typ pojištění je důležitý zejména pro rodiny s jedním hlavním živitelem, kde by v případě nešťastné události by rodina neměla dostatek finančních prostředků pro splácení hypotéky.

Maximální výše pojistné částky bývá omezena a měsíční náklady na pojištění se většinou stanovují na základě výše měsíční splátky hypotéky. Rádi Vám připravíme kalkulaci možných variant.

 

Napište nám