Semináře společnosti LEXXUS jsou u veřejnosti velmi oblíbené

Další z řady seminářů pořádaný 5. 3. 2015, na odborné téma „Proč právě nyní investovat do nemovitostí“ uspořádala realitní kancelář LEXXUS společně s hypotečním brokerem HYPOASISTENT s.r.o. Ředitel Ing. Pavel Bultas provedl posluchače vývojem cen bytů, přes vývoj hypotečního trhu od začátku krize do dneška a doplnil o aktuální informace hypoték dnes a jejich prognóz do budoucna. „Po celý loňský rok byl mírný růst cen nemovitostí, hlavním motorem byla Praha, kde se nejlépe prodávaly byty v nových developerských projektech a malometrážní byty a také střední Čechy.“, zhodnotil Bultas.
„Hypoteční trh se vyvíjí také velmi příznivě, hlavně z důvodů refinancování stávajících úvěru, relativně stabilního trhu nemovitostí, historicky nejnižších úrokových sazeb či nových developerských projektů. Prognóza úrokových sazeb 3M PRIBOR pro rok 2016 je ve výši 0,3%.“ dodal Bultas
Jak postupovat při žádosti o hypotéku, a na co si dát při zřizovaní hypotéky u bank pozor – to byl obsah druhého bloku semináře. S triky některých bank, jako jsou hvězdičky pod čarou, velmi lákavé sazby či nedostatečné znalosti finančních poradců, seznámila posluchače hypoteční specialistka, Ing. Daniela Kašparová Radkeová. Uvedla, jaké jsou požadavky na klienty při žádosti o hypotéku a jaké dokumenty si musí zajistit. Dále informovala o podmínkách Hypoték s možností mimořádných splátek v podobě poplatků za tuto službu či zvýšených úrokových sazeb a dále o tzv. 100 % hypotéce, u které jsou standardně úrokové sazby vyšší a současně i zvýšené nároky na schválení této hypotéky, kterou poskytuje menší okruh bank. Po té byly na oba zástupce z Hypoasistentu směřovány věcné dotazy z řad posluchačů a následovala diskuze.
Velký zájem u veřejnosti vzbudil bezplatný seminář, pořádaný dne 5.2.215 v prostorách prodejním centru LEXXUS. Kapacita prostorů byla zaplněna již 14 dní před konáním akce. Přednáška byla pod vedením Mgr. Jan Balarina a Mgr.Michala Bedrny z advokátní kanceláře Bedrna a společníci. První část přednášky byla věnována zásadním změnám práva, které nový občanský zákoník upravuje vzhledem k nemovitostem. Tento blok doplnil Mgr. Balarin o své dosavadní poznatky z praxe. Velmi kladně hodnotil nové pojetí pojmu „nemovitosti“ – kde stavba je součástí pozemku, tedy nový občanský zákoník v tomto ohledu zamezuje mnohým komplikacím při nakládání s nemovitým majetkem. Dále byly zmíněny úpravy občanského zákoníku a důsledky těchto úprav z hlediska práva stavby, užívání pozemků, vydržení a opuštění nemovitosti, podílového spoluvlastnictví i změn v zápisu nemovitostí na katastru.
„Právě tyto změny související se zápisy nemovitostí na katastru byly před rokem velmi diskutovány, ale praxe ukázala, že i v Praze se po několika měsících účinnosti nového občanského zákoníku situace ustálila a převody či zápisy nemovitostí probíhají přiměřeně dlouho,“ říká Mgr. Michal Bedrna, který vedl druhý blok přednášky. Ten se týkal především převodů, darování nebo koupi nemovitostí a bytového spoluvlastnictví včetně převodu jednotek, změn týkajících se společenství vlastníků jednotek, správy domu i změn v oblasti nájmu nemovitostí.

Už během samotné prezentace bylo na oba přednášející vzneseno několik věcných dotazů, které byly ihned zodpovězeny. Po semináři proběhl diskuzní blok, do kterého se zapojila většina posluchačů. Pro vysoký zájem o účast, byl tento úspěšný seminář zopakován, a to dne 12. 3. 2015 od 18:30 hod. O semináře na odborná témata je vysoká zájem. Kapacita prostorů prodejního centra Lexxus je omezená, a proto je vždy nutná včasná telefonická rezervace míst.