BEMETT a HypoAsistent: v Brně jsou hypotéky o 30 % nižší než v Praze

Vyplývá to z dnes zveřejněného srovnání devepolerské společnosti BEMETT a.s. a partnerské společnosti HypoAsistent které se v obou největších tuzemských aglomeracích zaměřují na výstavbu a financování nových bytů v té nejnižší cenové kategorii.
„Ukazuje se, že obyvatelé Brna preferují výrazně vyšší úhradu první splátky za bydlení v hotovosti, a to i přesto, že ceny nejlevnějšího nového bytu jsou v obou městech podobné,“ konstatoval marketingový manažer společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík. Cena nejlevnějších nových bytů v Jesenici u Prahy podle něj začíná na 33 tis.Kč, v Jinočanech u Prahy 31 tis.Kč, vůbec nejlevnější byty v Brně, které se staví ve čtvrti Slatina, se pak pohybují v cenách od 29 tisíc Kč za m2. Délka splácení hypotéky je ale v brněnském i pražské regionu podobná, u projektu Jesenice u Prahy činí 25,7 roku, u Brna - Slatiny 24,2 roku. Dalším zajímavým údajem je průměrný věk žadatelů o hypotéky na nejlevnější byty, v Praze i Brně je jich letos shodně 60 % ve věkové skupině 26 až 35 let.
„V segmentu nejlevnějších bytů se téměř všichni zájemci obávají chystaného zvýšení DPH,“ popisuje současnou nákupní náladu Jan Koubík. Proto BEMETT ve spolupráci se společností HypoAsistent nabízí svým zákazníkům možnost, jak se vyhnout zvažovanému zvýšení sazby DPH. U všech našich aktuálně nabízených projektů naleznete, mimo standardních způsobů financování, také novinku v podobě financování s garancí současné prodejní ceny. Je jedno, jestli byt financujete z vlastních zdrojů, nebo hypotečním úvěrem. Tento nový produkt umožní uhradit (vyčerpat) celou kupní cenu ještě před změnou sazby DPH.